Moderna

Nábytek od počátku 20. století, až po současnost

Období, kdy se setkáváme s označením „moderní nábytek“, se vymezuje od 20. století až po současnost. V polovině 20. století se totiž k výrobě tohoto nábytku používají moderní materiály jako je sklo, kovy a různé druhy lehkých plastů. Obecně se začíná nábytek fyzicky zmenšovat a důraz se klade hlavně na funkčnost a účelnost nábytku.

Konferenční stolek s křesly Thonet

S tím přichází i vlna zdravého způsobu života, která přináší do bydlení vzdušnost. Vyrábí se nové druhy zdravotních matrací, kancelářských křesel a pohodlných židlí. Vracíme se také však k tradičním materiálům jako je dřevo a kůže.

S růstem a vývojem moderní technologie, lidé obecně tráví více času se svým nábytkem, a tak je důležitá jeho pohodlnost. Účelnost a funkčnost nábytku tak jdou ruku v ruce s touto hlavní vlastností a novým interiérem například v kancelářích či jiných pracovních místností.

Nyní je velikým trendem zdravotní funkce nábytku. Hlavně západní Evropané si potrpí při výběru na tyto vlastnosti a to o dost více než lidé žijící dále na východ. Designéři si tak začali čím dál více uvědomovat, že musejí brát ohled hlavně na pohodlné využívání nábytku.

Je tedy více než jen zřejmé, že v dnešní uspěchané době, kdy jednu třetinu života prospíme na lůžkách, kanapích a partnerských postelích a zhruba polovinu života trávíme vsedě či odpočinku, se musíme stále více ptát výrobců na moderní výhody a kvality nábytku.


Pro více informací na téma Nábytek ve 20. století vyzkoušejte: